Chcesz się szybciej zestarzeć? Oto 7 kroków, jak tego dokonać!

  •  Redakcja
  •  1
  •  11 stycznia 2017
  • 858
 

Kto z nas nie marzył nigdy o starczym wyglądzie, pajęczynach zmarszczek na każdym skrawku ciała czy przerzedzonych siwych włosach, które można wyrywać z głowy garściami? Wiem, wiem, nie czas to i nie miejsce na tak tendencyjne retoryczne pytania. Przejdźmy do konkretów, bo to one umożliwią Wam spełnienie tych marzeń. Specjalnie dla Was 7 porad, jak skutecznie przyśpieszyć proces starzenia!

Po pierwsze – dieta

Jeśli pragniesz w krótkim czasie osiągnąć zadowalające postępy w starzeniu się, kluczową kwestią jest właściwe żywienie. Musisz zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią ilość fast-foodów, alkoholu tudzież wysokocukrowych słodyczy. Zapamiętaj jedną z najważniejszych zasad – im więcej cukru (lub soli, w przypadku słonych potraw i przekąsek), tym lepsze rezultaty! Hektolitry alkoholu skutecznie odwodnią Twój organizm, a to kolejny maleńki krok do celu, dlatego w miarę możliwości staraj się nie uzupełniać niedoborów płynów.

Po drugie – aktywność fizyczna

Codzienny jogging, domowa gimnastyka, siłownia, basen… znajdź w sobie pokłady motywacji, które pomogą Ci z tego wszystkiego zrezygnować. To ważne, ponieważ regularna aktywność fizyczna wydatnie odmładza organizm. A przecież nie o to nam chodzi, prawda?

Po trzecie – nie bój się słońca

I wyrzuć do kosza te wszystkie ochronne kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, bo to głównie one są Twoją przeszkodą w drodze do upragnionej starości. Narażając swoją skórę na działanie promieni słonecznych, znacząco przyśpieszasz procesy starzenia w jej obrębie. W okresie jesienno-zimowym świetną alternatywą jest regularne uczęszczanie do solarium. Marzysz o kurzysz łapkach w okolicach oczu? Pozbądź się okularów przeciwsłonecznych!

Po czwarte – nie śpij tyle

Reguła jest prosta: im mniej snu na dobę, tym szybciej Twój organizm się zestarzeje. Dlatego powinieneś zadbać o to, by sypiać krócej niż sześć godzin. W przeciwnym razie narazisz się na odpowiednią regenerację ciała, co w dłuższej perspektywie zniweczy Twoje dążenia do starości.

Po piąte – kto powiedział, że nie można się garbić?

To bardzo skuteczny, choć mało znany sposób na przyśpieszenie procesów starzenia. Otóż, musisz wiedzieć, że garbiąc się, zamykasz swoją klatkę piersiową, uniemożliwiając swobodne oddychanie. Tym samym do Twoich komórek dociera mniej tlenu, dzięki czemu szybciej się starzeją.

Po szóste – nie taki stres zły, jak go malują

Udowodniono naukowo, że przewlekły stres trwale uszkadza komórki, a co za tym idzie – prowadzi do ich starzenia. Dlatego nie unikaj stresujących sytuacji, znajdź sobie pracę u szefa despoty, pozwól, aby Twoje problemy mnożyły się, jak grzyby po deszczu, a z pewnością osiągniesz sukces!

Po siódme – jeśli nie palisz, to zacznij

Dym papierosowy to nie jedyna zaleta palenia. Wkładając papierosa do ust, układasz wargi w specyficzny sposób przypominający picie ze słomki. Uzależniając się od tytoniu, zwiększasz częstotliwość prowokowania takiego grymasu, co na dłuższą metę zostanie Ci wynagrodzone wieloma zmarszczkami w okolicach ust.

Przeczytaj także