Nie ryzykuj pracą na starym komputerze… bo możesz popaść w alkoholizm

  •  Redakcja
  •  2
  •  24 stycznia 2017
  • 812
 

Mężczyzno, wyobraź sobie następującą sytuację: chciałbyś wymienić swój notebook na nowszy, bo stary nie domaga, a zresztą ile można pracować na jednym komputerze? No ale Twoja kobieta nie chce się na to zgodzić, no bo domowy budżet wymaga innego przeznaczenia, a Ty i tak będziesz wykorzystywać nowy komputer do gier. Nie martw się, dzięki Microsoftowi masz od dzisiaj argument, którym skutecznie ją uciszysz. Według ankiety przeprowadzonej przez komputerowego giganta, używanie przestarzałych komputerów prowadzi do frustracji, ta zaś może przerodzić się w problemy z alkoholem.

Pod koniec zeszłego roku Microsoft przeprowadził w Wielkiej Brytanii badania na temat frustracji związanych z korzystaniem z komputerów. Z ankiety wynika między innymi fakt, iż starsze komputery uruchamiają się ponad dwa razy dłużej od tych najnowszych. Wyliczono nawet, że ta różnica wynosi nawet prawie 24 godziny w przekroju całego roku. To może wywoływać frustrację i okazuje się, że rzeczywiście wywołuje.

Prawie dwie trzecie badanych osób, posiadających komputer liczący sobie od pięciu do dziesięciu lat, przyznało się, że powolna praca urządzenia często doprowadza ich wręcz do szału. Ankietowani przyznali, iż zdarzało im się rzucać myszką, klawiaturą, a czasem nawet i monitorem. Część przyznała nawet, że ślamazarne tempo ich komputerów doprowadziło ich do takiego stanu, iż próbowali znaleźć ukojenie, sięgając po alkohol.

Kolejną frustrującą kwestią w przypadku starszych urządzeń jest ich zwiększona podatność na różnego rodzaju zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. A więc do czasu traconego przez powolne działanie komputera dochodzi jeszcze czas stracony na „walkę” z trojanami, ransomware’ami i innymi mniejszymi lub większymi atakami ze strony cyberprzestępców.

Warto zwrócić uwagę też na pewne prawidłowości dotyczące wieku użytkowników. Okazuje się bowiem, że najmłodsi spośród nich swoją frustrację wyrażają złością i agresją, z kolei u osób starszych frustracja najczęściej uwidacznia się poprzez bezsilność i rezygnację.

Wydaje się, że te wyniki ankiety przeprowadzonej przez Microsoft mogą być znakomitym punktem wyjścia dla producentów sprzętu, a już na pewno do tego, aby rozpocząć odpowiednie kampanie reklamowe. Oczyma wyobraźni już widzę te bilboardy z hasłami pokroju: „piję, bo mój komputer jest stary”.

współpraca: Servecom.

Przeczytaj także